Babona

Ha van valami témád ami másokat is érdekelhet, itt megoszthatod.
Jogidoki
Játékmester
Játékmester

Babona

Hozzászólás Szerző: Jogidoki »

Hiszel a babonában?, babonás vagy?, van kabalád, vagy olyan tárgy amit mindig magadnál hordasz?, megtörtént már veled, hogy valamit megéreztél, vagy megjósolták és be is következett? Ha érdekes megoszthatod velünk, szívesen olvasnánk róla.
Jogidoki
Játékmester
Játékmester

Re: Babona

A nyugdíjat, mindig 12-én utalják, nekem már két nappal előtte igen viszket a bal tenyerem. Állítólag azt jelenti, hogy pénzt kapsz, ha a bal tenyered, pénzt adsz ki, ha a jobb tenyered viszket. Ez nekem mindig bejön még akkor is, ha 12.-e ünnepre, vagy munkaszüneti napra esik és akkor előbb utalják előtte mindig két nappal vakarom a bal tenyeremet.
Sajnos ennél nagyobb szerencse nem ért, tehát nem nyertem nagyobb összeget, bár a párom csütörtökön reggel úgy ébredt fel, hogy álmában egy mezőn járt ahol tehenek legeltek, és belelépett egy lepénybe. Akkor jutott eszembe, hogy nem néztem meg a szerdai skandináv lottót, gyorsan elővettem, és volt egy négyes találatunk. Sajnos nem sokat fizetett, de ez is ha úgy tetszik egy babonához kapcsolódik és lám itt is bejött.
sniper

Hozzászólás Szerző: sniper »

Jogidoki írta:A nyugdíjat, mindig 12-én utalják, nekem már két nappal előtte igen viszket a bal tenyerem. Állítólag azt jelenti, hogy pénzt kapsz, ha a bal tenyered, pénzt adsz ki, ha a jobb tenyered viszket. Ez nekem mindig bejön még akkor is, ha 12.-e ünnepre, vagy munkaszüneti napra esik és akkor előbb utalják előtte mindig két nappal vakarom a bal tenyeremet.
Sajnos ennél nagyobb szerencse nem ért, tehát nem nyertem nagyobb összeget, bár a párom csütörtökön reggel úgy ébredt fel, hogy álmában egy mezőn járt ahol tehenek legeltek, és belelépett egy lepénybe. Akkor jutott eszembe, hogy nem néztem meg a szerdai skandináv lottót, gyorsan elővettem, és volt egy négyes találatunk. Sajnos nem sokat fizetett, de ez is ha úgy tetszik egy babonához kapcsolódik és lám itt is bejött.
nekem kb három hónapon keresztül viszketett a bal tenyerem folyamatosan de sajnos semmit nem kaptam,,de azért babonás vagyok!!!
black
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: black »

Na ez egy jó téma. Én személy szerint nem hiszek a babonákba és látnokoknak.Sőőőőt ... na nem írom le.Viszont az érdekelne, hogy emberek hogy képesek költeni akár tízezreket, ilyen szálhámosokra. :D Mondjuk betiltanám az összes hajnali ilyen jellegű TV műsort.Én nem tudom, de ezt nem látja senki???Legálisan kirabolják az embert (mondjuk akit tudnak)
Ugyebár, ha lenne valami alapja ezeknek a dolgoknak, akkor fordíthatnák egy kis közre is néha. Kidobálnák a kártyáikat és mondjuk megmondanák, itt és itt leszz egy idióta, aki lemészárolja a családját.És ezt egyből megtudná előzni a hatóság.Tessék egyből csináltak jót az életükbe, megmentettek 1-2 ember életet.
Vagy mondjuk megjósolták volna, vigyázat emberek megszivatnak benneteket a CHF hitelekkel. :R:
Na de nem akarok eltérni a témától nagyon :R: :R:
Jogidoki
Játékmester
Játékmester

black írta:Na ez egy jó téma. Én személy szerint nem hiszek a babonákba és látnokoknak.Sőőőőt ... na nem írom le.Viszont az érdekelne, hogy emberek hogy képesek költeni akár tízezreket, ilyen szálhámosokra. :D Mondjuk betiltanám az összes hajnali ilyen jellegű TV műsort.Én nem tudom, de ezt nem látja senki???Legálisan kirabolják az embert (mondjuk akit tudnak)
Ugyebár, ha lenne valami alapja ezeknek a dolgoknak, akkor fordíthatnák egy kis közre is néha. Kidobálnák a kártyáikat és mondjuk megmondanák, itt és itt leszz egy idióta, aki lemészárolja a családját.És ezt egyből megtudná előzni a hatóság.Tessék egyből csináltak jót az életükbe, megmentettek 1-2 ember életet.
Vagy mondjuk megjósolták volna, vigyázat emberek megszivatnak benneteket a CHF hitelekkel. :R:
Na de nem akarok eltérni a témától nagyon :R: :R:
Az lehet, hogy nem akartál eltérni, de nagyon eltértél. De itt nem csak babonákról és látnokokról van szó, akiket a látnokok be tudnak palizni meg is érdemlik, a kereskedelmi tv-k pedig ezekből kaszálnak de igen nagyot és még közéjük tartozik a fülbevalós árubemutató vén hülye is. Sajnos kihasználják az emberek hiszékenységét és naivitását és nem csak hajnalban, hanem napközben is. Azt hiszik, ha ők jó emberek, akkor azok is jók, akik pedig át akarják, sőt át is verik őket.
Én itt olyasmire gondoltam, hogy pl. van akinek van egy tárgya, ami egyszer véletlenül (vagy legalábbis ezt magyarázta be magának) szerencsét hozott neki, és azóta állandóan magánál hordja, mert úgy érzi ez segít rajta. Vagy visszafordul arról az útról, ahol éppen egy fekete macska szaladt át az úttesten előtte, vagy ha találkozik egy kéményseprővel - ami a klasszikus értelemben vett kéményseprőt jelentené, akiket ma már ritkán láthatunk - megfogja az egyik gombját, vagy ha fordítva vetted fel, valamelyik ruhadarabodat, nem fordítod vissza, mert akkor aznap nem lesz szerencséd, vagy ha ebéd közben kiborul a sótartó az a közhiedelem szerint veszekedést jelent, de azt már kevesen tudják, hogy ha ebből a kiszóródott sóból egy csipetnyit átdobsz a bal válladon megelőzheted a veszekedést. Ilyesmire gondoltam, és az ezzel kapcsolatos történetekre, biztos mindenkinek van ezen a téren valamilyen tapasztalata, vagy történt vele már olyasmi ami a babonákkal kapcsolatos nagyon sok babona van a köztudatban, de nagyon sokat már el is felejtettek, ami részben jó is.
xena

Hozzászólás Szerző: xena »

Én személy szerint babonás vagyok.....bár amióta van fekete macskánk....szóval azóta van, amit nem tudok "betartani" ....:) De alapvetően én hiszek a jelekben, a tenyérviszketés nálam is szokott múködni.....:) de pl ha mondok valami olyat, akkor lekopogom....legtöbbször a fejemen..(mert ugye az fából van...:) ), meg ha viszket az orrom....na akkor is lekogogom, csak akkor alúlról felfelé hármat....:) Látom, hogy Black már fogja a fejét úgy röhög.....de hát ez van....itt a főnökömék is nevetnek...sok mindent nem értenek, vagy nem tudom jól elmagyarázni...nem tudom....de az én lelkiismeretem így megnyugszik, mindent megtettem az ügy érdekében...:) Egyébként el akartam menni jósnőhöz, jó nevessetek ki, de így volt....kétszer. Kipróbált, mások által ajánlott volt mind a kettő....az elsőnél vártam másfél órát....aztán otthagytam....azt gondoltam, nem akarják az égiek, hogy tudjam mi vár rám... Másodszori alkalommal elmentem....de előtte való nap bekerült egy közeli rokon a kórházba...és pont róla akartam kérdezni....és amikor szóba került a rokon, akkor pont elaludt a gyertya.....és azt mondtam, nem akarok többet tudni...felálltam és eljöttem.... Soha többet nem megyek el, mert babonás vagyok :) és nem akarok előre tudni semmit.....mert úgy érzem, jeleket kaptam, hogy ne akarjam tudni...:) Biztos nektek nevetségesnek tűnik......de így volt....:) Szóval én babonás vagyok! :)
Jogidoki
Játékmester
Játékmester

xena írta:Én személy szerint babonás vagyok.....bár amióta van fekete macskánk....szóval azóta van, amit nem tudok "betartani" ....:) De alapvetően én hiszek a jelekben, a tenyérviszketés nálam is szokott múködni.....:) de pl ha mondok valami olyat, akkor lekopogom....legtöbbször a fejemen..(mert ugye az fából van...:) ), meg ha viszket az orrom....na akkor is lekogogom, csak akkor alúlról felfelé hármat....:) Látom, hogy Black már fogja a fejét úgy röhög.....de hát ez van....itt a főnökömék is nevetnek...sok mindent nem értenek, vagy nem tudom jól elmagyarázni...nem tudom....de az én lelkiismeretem így megnyugszik, mindent megtettem az ügy érdekében...:) Egyébként el akartam menni jósnőhöz, jó nevessetek ki, de így volt....kétszer. Kipróbált, mások által ajánlott volt mind a kettő....az elsőnél vártam másfél órát....aztán otthagytam....azt gondoltam, nem akarják az égiek, hogy tudjam mi vár rám... Másodszori alkalommal elmentem....de előtte való nap bekerült egy közeli rokon a kórházba...és pont róla akartam kérdezni....és amikor szóba került a rokon, akkor pont elaludt a gyertya.....és azt mondtam, nem akarok többet tudni...felálltam és eljöttem.... Soha többet nem megyek el, mert babonás vagyok :) és nem akarok előre tudni semmit.....mert úgy érzem, jeleket kaptam, hogy ne akarjam tudni...:) Biztos nektek nevetségesnek tűnik......de így volt....:) Szóval én babonás vagyok! :)
Egyáltalán nem tűnsz nevetségesnek, régen még a mezőgazdaságot és a babonák alapján vezették, de akkor úgy hívták, hogy népi hagyomány. Ma már ez nem így van, nincs is mezőgazdaság. Azt azonban valóban jó, ha tudja az ember, hogy mi vár rá. Az, hogy a családtagok ismerősök felől érdeklődik még rendben van, de én sem kérdeznék semmit sem magammal kapcsolatban. Szerintem amit nem tud valaki, attól nem fél. Egyébként ha fél, ha nem fél, akkor is bekövetkezik az, ami megvan neki "Írva" ezt nem kell tudni előre, én legalábbis nem lennék kíváncsi rá. Nem hiszem, hogy a bajt, szerencsétlenséget, ezzel meg lehetne előzni, ha valaki előbb tudomást szerez róla, legfeljebb kiröhögik. A babona olyan mint a vallás, minden létezik, amíg van valaki aki hisz benne, és ezzel nem bánt meg senkit sem, és amíg nem kerül nagyon sok pénzébe, mert mint feljebb is írtuk, sok olyan galád ember van, aki kihasználja az emberek hiszékenységét és naivitását. Pénzt viszont csak attól lehet kérni, akinek van, a kisnyugdíjas biztos nem fog elmenni nagy pénzt kérő jósnőhöz, ha el is megy, családtagjáról szeretne megtudni valamit, és erre áldozza a saját temetésére félretett kis pénzét. A kopogás nálam is elő szokott fordulni, és ha nincs hol kopogni én az államon szoktam lekopogni, igaz, hogy az is a fejemen van.
Mivel nemsokára március lesz, az is egy babona, vagy népszokás, kinek, hogy tetszik, hogy Sándor, József Benedek zsákban hozzák a meleget. Ez be is szokott következni, egy-két nap ide vagy oda nemigen szokott számítani, hiszen a meteorológusok is tévednek ennyit. Azért jó lenne, ha valaki tud valami érdekes babonát, vagy elfeledett babonát, néphagyományt ami még ma is bevett szokás, elmondaná nekünk.
hajnal

Hozzászólás Szerző: hajnal »

Black! Honnan tudod,hogy ilyen hajnali műsorok vannak?? :oops:

De egyébként valamilyen szinten mindenki babonás,csak van aki be meri vallani,van aki nem!
Jogidoki
Játékmester
Játékmester

Ha babonás vagy figyelj jól az alábbiakra:

- Ha a bejárati ajtó nem befelé, hanem az utcára nyílik, balszerencse sújtja a házat.
- Szerencsétlenséget hoz, ha úgy ülsz egy asztalon, hogy egyik lábad sem ér le a földre.
- Balszerencsét hoz, ha bérleti vagy egyéb típusú szerződést április, július vagy november folyamán írnak alá.
- Ha elejtesz egy pohár bort, és a pohár széttörik, akkor a házasságod boldog lesz, és a szeretet nem fog elmúlni belőle.
- Szerencsétlenséget hoz, ha a bal cipőt a jobb előtt veszed fel, az pedig még szerencsétlenebb, ha a két cipőt felcseréled, és a jobbat húzod a bal lábadra, vagy a balt a jobb lábadra. (Egy zoknit még felcserélnék, de egy cipőt?!)
- Ha mindig kioldódik a cipőfűződ, akkor biztos lehetsz abban, hogy szerencsés levelet vagy hírt fogsz kapni nemsokára.
-Ha meg akarod köszönni, amiért elkerültél valamilyen szerencsétlenséget, mindig érints meg egy fát vagy egy fából készült tárgyat eközben, mert különben az elkerült balsors később ér el téged.
- A nőknek nem szabad fütyülniük, mert a fütyülés hozzájuk vonzza a gonosz szellemeket. A fütyülő hajadonok soha nem fognak férjet találni maguknak. (Én már fütyülhetek)
- Ha egy gyertya felborul, közel jár a balszerencse hozzád.
- Ha kifordítva veszed fel a harisnyádat vagy a zoknidat, akkor nemsokára ajándékot fogsz kapni. (Akkor ha ajándékot akarok kapni ezt direkt is megcsinálhatom.)
- Ha elmentél otthonról, de visszamész, mert valamit otthon felejtettél, akkor ülj le, miután hazaértél, és számolj visszafelé héttől, hogy elkerüljön a balszerencse.
- Ha leesik egy kép a falról, akkor a háznak az a lakója, aki utazásra készül, egy családtag vagy egy barát halálára, betegségre vagy hirtelen balszerencsére számíthat. Ha eközben még a képkeretbe illesztett üveg is eltörik, a balszerencse még erősebb lesz.
-Balszerencsés lesz az, aki átmegy egy létra alatt, kivéve akkor, ha közben keresztbe teszi az ujjait.
- Ha lópatkót találsz, akkor egészen biztos lehetsz abban, hogy szerencsés leszel.
Ha azonban odaadod valakinek, vagy eldobod a patkót, akkor a szerencséd is el fog hagyni téged.
- Ha valakinek üres pénztárcát adsz, akkor az illető soha nem lesz anyagi gazdagsággal megáldva. Tegyél egy érmét a tárcába, hogy szerencsét hozzon. (Én kaptam ilyet, de nem lett szerencsém, de több pénzem sem.)
- Nők számára kedden és pénteken a legszerencsésebb fontos döntéseket hozni vagy nagy feladatba kezdeni. A férfiak számára a hétfő és a csütörtök a szerencsés napok.
- Az ember életét meghosszabbíthatja az, ha egyszer, már idősebb korában visszalátogat a szülőhelyére.
- Ha egy tojás leesik és széttörik, jó híreket fogsz kapni. Ha azonban nem törik szét a tojás, miután leesett, hanem csupán megreped vagy egyáltalán semmi baja nem lesz, balszerencse fog érni.
-Ha jobb oldalra tüsszentesz, pénzhez fogsz jutni, ha viszont bal oldalra tüsszentesz, csalódás vár rád. (Ezután mindig csak balra fogok tüsszenteni)
-Ha csomót kötsz a zsebkendődre, akkor az nem csak arra jó, hogy emlékeztesd magad valamire, hanem arra is, hogy távol tartsd magadtól a gonoszt. (Akkor még egy zsebkendő kell, hogy rögződjön mi az amire emlékeznem kellene.)

Ennyi babonát tudtam összeszedni kezdetnek, de ha Ti is tudtok írjátok le, de arról is várunk írásokat, hogy a fentiek valamelyike megtörtént-e már valakivel?
black
Adminisztrátor
Adminisztrátor

hajnal írta:Black! Honnan tudod,hogy ilyen hajnali műsorok vannak?? :oops:

De egyébként valamilyen szinten mindenki babonás,csak van aki be meri vallani,van aki nem!
Hát onnan, hogy amikor lefekszem megy a TV. :lol: Lefeküdni 0:00-01:00 között szoktam :D
Mindenki babonás??? Hát lehet, de speciál engem marhára nem hat meg honnan hova megy a "fekete macska" :D Fekete macska miatt, én nem fogok vissza fordulni :R:
xena

Jajj, Jogidoki, de jókat írtál! Én mindig leülök a székre, ha vissza kell jönnöm a lakásba valamiért....:) de nem számolok hétig..... Viszont kést sem szabad ajándékozni csak úgy, aki kapja, adnia kell érte aprópénzt, különben a barátságot, ismertséget "elvágja" a kés.:) : )
Jogidoki
Játékmester
Játékmester

xena írta:Jajj, Jogidoki, de jókat írtál! Én mindig leülök a székre, ha vissza kell jönnöm a lakásba valamiért....:) de nem számolok hétig..... Viszont kést sem szabad ajándékozni csak úgy, aki kapja, adnia kell érte aprópénzt, különben a barátságot, ismertséget "elvágja" a kés.:) : )
Én ezt tűvel ismertem, hogy nem szabad tűt sem kölcsönbe, sem örökbe adni, mert az a barátság végét jelentené, de ha mégis muszáj, meg kell szúrni előbb azt aki kéri a tűt.
Jogidoki
Játékmester
Játékmester

black írta:[quote="

Hát onnan, hogy amikor lefekszem megy a TV. :lol: Lefeküdni 0:00-01:00 között szoktam :D
Mindenki babonás??? Hát lehet, de speciál engem marhára nem hat meg honnan hova megy a "fekete macska" :D Fekete macska miatt, én nem fogok vissza fordulni :R:
Szerintem egyébként 00,00 és 01:00 óra az még nem hajnal, hanem éjszaka!! De ha hajnalt írsz, akkor az azt jelenti, hogy hajnalig tart a műsor és Te ezt addig nézed is. Igaza van hajnalnak, valahol mindenki babonás, csak van aki bevallja, van aki tagadja. És itt most pontosan nem a fekete macskára gondolok, egyébként nem kell visszafordulni, csak másik útvonalon menni. Az valóban igaz, hogy a nők sokkal babonásabbak, mint a férfiak. A férfiak csak általában azokat a babonákat hajlamosak elhinni, ami rájuk nézve pozitív hangzású pl. ott van például a legősibb ilyen mondás, miszerint ha egy férfinak nagy az orra, annak a férfiassága is méretes. Ebben, ha hisznek a nők, ha nem, de ha egy karakán orrú férfit pillantanak meg, mégis rögtön átfut az agyukon, hogy az illető férfi alsógatyájában hordott méretei is jelentősek. S a férfiak ebben a hitben meg is hagyják a nőket, már akivel nem kerülnek közelebbi kapcsolatba.
sniper

ha beütöm a könyököm,,akkor megsimizem és azt mondom ne jöjjön ide senki,,mert ha nem akkor váratlan vendég jön,,na az meg kinek hiányzik:)
aztán ha bal kézzel dörzsölöm a szemem akkor ráüttetek 3 kézzel,,persze picit,,mert ha nem akkor nem lesz szerencsém,,
a wc fedelet mindig lehajtom mert ott jön ki a gonosz szellem,,
hajat mosni és borotválkozni sosem szoktam egy nap mert aki így csinálja az készül a másvilágra,,
létra szerűségek alatt sosem megyek át,,
fekete macsnál másik útvonal,,(ja és harapós kuttynál is,,annál azért meg ne harapjon,,elővigyázatosság!!DDD)
viszont hiszek a 13 számban!!!
ja asszem ennyi!!!
xena

Ha beütöd a könyököd, akkor ne fogd meg!!!!!!!! Mert akkor jön a váratlan vendég!!!!!! DE kívánd, hogy fiatal és csinos legyen!!!!!! Ha már megfogtad.....én sose fogom meg...:) :) Nem akarok fiatal és csinosat....:)
Bal szemem ha viszket örömöm lesz, ha jobb akkor sírni fogok......és sosem borotválkozok hajmosással együtt...:) :) De köszi, hogy megosztottad velünk, az ember mindig tanul valami újat....:)
sniper

ha nem fogod meg a könyököd és de nem fogni kell hanem dörzsölni és mondani a varázs igét,,,NE JÖJJÖN IDE SENKI!!!ot ahol mindig esik a hó lehet így tudjátok,,de én is köszi az infót és kipróbálom!!!
xena

Ez még Észak -magyarországi babona....... mi hozzá sem érünk egy újjal se.....nehogy jöjjön valaki.......:)
black
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Jogidoki írta:
black írta:[quote="

Szerintem egyébként 00,00 és 01:00 óra az még nem hajnal, hanem éjszaka!! De ha hajnalt írsz, akkor az azt jelenti, hogy hajnalig tart a műsor és Te ezt addig nézed is. Igaza van hajnalnak, valahol mindenki babonás, csak van aki bevallja, van aki tagadja. És itt most pontosan nem a fekete macskára gondolok, egyébként nem kell visszafordulni, csak másik útvonalon menni. Az valóban igaz, hogy a nők sokkal babonásabbak, mint a férfiak. A férfiak csak általában azokat a babonákat hajlamosak elhinni, ami rájuk nézve pozitív hangzású pl. ott van például a legősibb ilyen mondás, miszerint ha egy férfinak nagy az orra, annak a férfiassága is méretes. Ebben, ha hisznek a nők, ha nem, de ha egy karakán orrú férfit pillantanak meg, mégis rögtön átfut az agyukon, hogy az illető férfi alsógatyájában hordott méretei is jelentősek. S a férfiak ebben a hitben meg is hagyják a nőket, már akivel nem kerülnek közelebbi kapcsolatba.
Na ok, szerintem ezt ne ragozzuk tovább. :D Egy a lényeg, lefekvés után amikor TV-t szeretnék nézni, át kell lépnem vagy 8-10 csatornát ahol ilyen carok vannak, hogy egy normális műsort találjak :lol: Na így már akkor remélem érthető. És még onnan is tudhatom, hogy tájékozódom mi van körülöttem.
hajnal

Hozzászólás Szerző: hajnal »

Na végre színt valltál!!Csak azért kapcsolgatsz,hogy kicsit elidőzz azon a csatornán!
És így vége a ragozásnak ! :D
Jogidoki
Játékmester
Játékmester

TALÁLTAM EGY PÁR ÁLLATOKKAL KAPCSOLATOS BABONÁT, MIVEL SOKAN VAGYUNK ÁLLATBARÁTOK, NETÁN ÁLLATVÉDŐK NEM ÁRT, HA TUDUNK RÓLUK:

Béka
A házunkba látogató béka szerencsét hoz Ha egy béka bejön a házunkba, szerencsét jelent. (Az mindegy, hogy utána kimegy vagy ott marad?....)

Borjú
Ha a tél első újszülött borja fehér, akkor kemény télre kell számítani.

Fecske
Aki leveri az eresz alól a fecskefészket, annak kigyullad a háza.

Gólya
Aki az első gólyát úgy pillantja meg, hogy az álldogál, az egész évben lusta lesz. Aki az első gólyát repülve látja, az egészséges lesz egész évben. (...És itt vannak ugye szegény városi emberek, akik nem látnak semmilyen gólyát, ezért betegen végiggürizik az egész évet...)

Hal
Ha horgászat közben megszámolod, hogy eddig hány halat fogtál, aznap már nem fogsz több halat fogni.
Tengeri halászat közben balszerencsét jelent kimondani a "disznó" szót.

Hattyú
Minél pöttyösebb, annál jobb Ha hattyútollat rejtünk a férfi párnájába, örökké hűséges lesz. (Hozzánk, vagy a hiperszuper párnához?)

Katicabogár
Minél több pöttye van, annál nagyobb szerencsét hoz (Esetleg fessünk rá néhány extra pöttyöt, hátha becsaphatjuk a sorsot...)
Ha egy fiatal lány elkap, majd elenged egy katicabogarat: amerre elszáll a katica, abból az irányból jön majd a lány leendő férje (Azért ne ücsörögjünk ott sokáig, ha mégse jönne az a fránya udvarló.....)

Kutya
A füvet legelő kutya eső közeledtét jelzi. (Lelegeli a gyepet, mert úgyis újra megnő majd a bőséges csapadéktól...)

Kuvik
Akinek a házára száll és háromszor egymás után megszólal, ott hamarosan meghal valaki.

Lepke
Ha az első pillangó, akit az adott évben megpillantasz, fehér, akkor egész évben szerencséd lesz. (Újévkor a második üveg pezsgő utáni mámoros hallucináció is segíthet...)

A ház falára akasztott lópatkó szerencsét hoz, de vigyázat, nehogy fejjel lefelé tegyük ki, mert akkor bizony ellenkező lesz a hatás!
Aki megváltoztatja egy ló nevét, nagyon nagy balszerencsére számíthat. (Naná, tényleg elég nagy pech, ha ránk se bagózik az új paci, hiába szólítgatjuk....)
A ló lehelletének belégzése elűzi a szamárköhögést. (Kivéve, ha göthös volt a ló...)

A fekete macska egyes kultúrákban szerencsét, másutt balszerencsét jelent.

Macska
Ha elköltözöl, és nem akarod, hogy macskád megszökjön az új házból, kend be a lábát vajjal. (Csúszós lábbal szegény macsek a küszöbél tovább úgysem jut, te viszont hajnalig takaríthatod a nyomokat...)

Madár
A házunkba berepülő madár mindig megjósol valamit, de fontos, hogy milyen irányból érkezik: Ha északról jön, tragédiát sejtet, ha délről: jó termést, ha nyugatról: jó szerencsét, ha keletről: szerelmet. (Gondoljunk csak bele: ülünk a kanapén, épp tévézünk vagy olvasunk, vajon mekkora az esélye, hogy az ablakból a nyakunkba pottyanó galamb iménti, kinti röppályáját figyelemmel kísértük?!)

Méh
Ha méhecske röpül be házunkba, hamarosan látogatónk lesz. A méh megölése balszerencsét, vagy kellemetlen látogatót jósol.

Pók
Pókra rálépni balszerencsét jelent. (Főleg a póknak....)
Ha beleszaladsz egy pókhálóba, azt jelenti, hamarosan találkozol egy új baráttal. (Akit rögtön meg is kérhetsz, hogy segítsen lehámozni rólad a pókháló maradványait....)

Varjú
1 varjút látni rosszat jelent. De mi van, ha többet látsz? 2: szerencse, 3: egészség, 4: gazdagság, 5: betegség, 6: halál (Aki hatnál több varjat lát egyszerre, írja meg, hogy mit tapasztalt ezután, szeretnénk ugyanis folytatni a sort....)

(Háziállat.hu: Duncsák Ágnes szerkesztő)
Válasz küldése