Karácsony

Ha van valami témád ami másokat is érdekelhet, itt megoszthatod.
black
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Karácsony

Hozzászólás Szerző: black »

Ajándék tippek és minden ami Karácsony. :D
hajnal

Re: Karácsony

Hozzászólás Szerző: hajnal »

black írta:Ajándék tippek és minden ami Karácsony. :D

Az első karácsonyfát valószínűleg Brunszvick Teréz állította Aszódon. Az emberi életben az ünnepi alkalmaknak, szertartásoknak nagy a jelentősége.
black
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: black »

Igen,de napjainkban szerintem elveszti a Karácsony a varázsát.Vagy csak Én érzem ezt így??
Jogidoki
Játékmester
Játékmester

Hozzászólás Szerző: Jogidoki »

Sajnos a karácsony már nagyon elanyagiasodott. Hiszen az igazi Karácsony a keresztények legfontosabb ünnepe, Jézus születésének az ünnepe.A betlehemi történet a Bibliában található, az Új Testamentum két könyvében,a Máté és Lukács evangéliumaiban. Ezt ma már az emberek nagy rész elfelejtette, vagy tán nem is tudja, számukra a karácsony rohanás az ajándékok után, tülekedés a járműveken, tolongás az áruházakban, a bevásárlóközpontokban, és az élelmiszer áruházakban, hogy aztán mindezt a karácsony után folytathassák a nem tetsző ajándékok cseréje miatt. Nekem ez a véleményem és ezt tapasztalom a környezetemben is.
hajnal

Hozzászólás Szerző: hajnal »

black írta:Igen,de napjainkban szerintem elveszti a Karácsony a varázsát.Vagy csak Én érzem ezt így??
Teljesen igazad van! Az emberek lassan görcsbe lesznek,ha közeleg a Karácsony!
goringa

Hozzászólás Szerző: goringa »

decmber (Karácsony hava - Télelő - Álom hava) az év tizenkettedik hónapja a Gergely-naptárban. Elnevezése a latin "decem" szóból származik, melynek jelentése tíz. A karácsonyi ünnepkörnek köszönhetően ez a 31 napos hónap általában a megbékélés, az öröm és a jó hangulat jegyében telik.

Ebben a korban(mint én),...jó visszaemlékezni a gyerekkori karácsonyi szokásokra,..hangulatra!
Jogidoki
Játékmester
Játékmester

goringa írta:decmber (Karácsony hava - Télelő - Álom hava) az év tizenkettedik hónapja a Gergely-naptárban. Elnevezése a latin "decem" szóból származik, melynek jelentése tíz. A karácsonyi ünnepkörnek köszönhetően ez a 31 napos hónap általában a megbékélés, az öröm és a jó hangulat jegyében telik.

Ebben a korban(mint én),...jó visszaemlékezni a gyerekkori karácsonyi szokásokra,..hangulatra!
Sajnos, bennem igazából 1956 karácsonya maradt meg, amikor még egészen kicsi voltam, és nagyon vártam a karácsonyt. De ugye az események miatt egyrészt nem volt az embereknek pénzük, másrészt ha lett volna is, nem tudtak volna mit vásárolni érte. Fenyőfánk még lett, de szaloncukor helyett kockacukor lett becsomagolva abban a sztaniol papírba (akkor még így hívták, de az békebeli volt), amelyet a bátyámék szereztek egy a rákosrendezői pályaudvaron veszteglő vagonból, ami az Alumíniumárú gyárból érkezett, de csak a pályaudvarig jutott. Ott aztán az emberek megszállták és vittek amit tudtak, így lett akkor tüzelőnk is. Én akkor nagyon örültem annak a karácsonynak, és máig is az orromban van az illata annak a fenyőfának. Pesten laktunk, de akkor még itt is betlehemeztek, lakásról-lakásra jártak a gyerekek a bérházakban is, maguk készítette betlehemmel. A mai gyerekek sajnos azt sem tudják, hogy ilyen volt, vagy miért is volt ez. Ez nem csak az ő hibájuk, hiszen nem tanították meg nekik sem az iskolában, sem pedig a szüleik, templomba pedig nem mertek menni, vagy nem mehettek. Az én gyerekeim sem tudták, csak látták a tévében és akkor tudták meg, hogy ilyen van.
xena

Hozzászólás Szerző: xena »

Hát a gyerekkori karácsonyok sokszor nekem is eszembe jutnak.....még jó volt hinni a Jézuskában....meg mindig leloptuk a fáról a szaloncukrot... Sajnos tényleg a mostani karácsonyok tényleg már csak az anyagiakról szólnak, meg az oda vissza rohangálástól, mikor kihez hova menjünk ünnepelni. Sajnos már erről szól az ünnep, minden évben megfogadom, hogy most nem fogok stresszelni, de valahogy sosem sikerül.....:(
Jogidoki
Játékmester
Játékmester

zsolti írta:sok szegény családot sajnálom akik nem tudnak a gyerekinek venni ajándékot :evil:
Ezen lehet segíteni a cipősdoboz akció során. Tehát lehet gyártani cipősdobozokat, amelyekbe ajándékokat lehet tenni különböző korú gyermekeknek, megjelölve benne, hogy milyen korú gyermeknek szánjuk, vagy élelmiszercsomagot készíteni tartós élelmiszerekből és nagyon sok gyűjtőhelyen átveszik ezeket és szétosztják a rászoruló családok és gyermekek között. Én minden évben ezt teszem, nagyon kevés ez, de ha a több millióból pár tízezren így gondolkodunk, akkor már nagyon sok családon fogunk tudni segíteni.
Jogidoki
Játékmester
Játékmester

zsolti írta:sokan még ezt sem teszik meg!!
Sajnos igazat kell, hogy adjak Neked, mert valóban olyanok nem teszik meg, akik igazából megtehetnék, talán csak lustaság, vagy nemtörődömség az oka, vagy talán (és remélem nem ez az általános) nem is érdekli őket. Itt azoknak a karitatív szervezeteknek akik begyűjtik ezeket az adományokat kellene talán nagyobb propagandát kifejteniük, vagy talán nekünk embereknek a saját lakókörnyezetünkben. Mi ezen az oldalon nem fogjuk tudni megváltani a világot, de talán egy-két emberben fel tudjuk kelteni a lelkiismeretet, bár nem hiszem, hogy közöttünk lennének olyanok, akik az ilyen történések mellett, csak úgy elmennek.
goringa

Ünneptől függetlenül,nagyon sokan segítenek a rászorulókon!Ez tény,hiszen mindenki környezetében vannak szegény családok és éhező gyerekek,tudják jól.A sajtó minden év vége felé meghirdeti:"Küldj néhány sort arról a családról,akinek segíteni szeretnél........".Több ezer levélből válogatnak ki 100 családot,akik a legrászorultabbak.Milyen csalódás már a többi családnak,hogy még egy kiló szaloncukrot sem kaptak!Ez szerintem csúnya és megalázó.Ha egy rászoruló véletlenül bekerül a média központjába és képernyőre kerül az esete...ontják az emberek,intézmények az ajándékokat....néha egy dologból többet is!Pedig itt is lehetne határt szabni.Egy szervezet,aki vállalta ,hogy az adományokat szétosztja..attól sem riadt vissza,hogy közölje az adakozóval,hogy nem megy ki a lakásra a ruháért,mosógépért,könyvekért..stb..szállítsa be az adakozni kívánó!Hoppá!
Ezek a "segítőkész"emberek,több autóval...fáradságot sem vesznek,hogy elmenjenek az adományokért,ellenben az első sorban állnak ,amikor az osztásra kerül a sor!Nem azért,hogy hamar kipakoljanak a kocsiból,hanem a kamera csak őket mutassa közelről!!Erről ennyit...
xena

Hát Goringa, ebben is van valami. De például a Magyar Vöröskereszt se megy el semmiért, amit odaadnának az emberek.Legalábbis az ismerősömék így jártak. Felhívták őket, hogy meghalt a nagymama, mindent odaadnának, bútort, ruhát, mindent. Ekkor közölték, hogy szállítsanak be mindent. Hát inkább kerestek ismerősökön keresztül családokat, akiknek szükségük volt a dolgokra. És hát mindig a szegényebbek próbálnak segíteni...a kacsalábon forgó kastélyból nem látszik a nyomor. Remélem, legalább az ismeröseim körében nyugodalomban, békességben telik telik majd a karácsony....és mindenhol lesz fa, meg ajándék. Én egyszer töltöttem a karácsonyt fa nélkül....úgy nem az igazi....jöhetnek a természetvédök mindennel.....a karácsony fa nélkül nem az igazi....
fortuna

Hozzászólás Szerző: fortuna »

Azok szép karácsonyok!!!
Amikor még nem a pénzről szolt az egész ünnep.Nálunk most sem a pénz körül forog.Abból van a legkevesebb.Karácsonyfánk mindig volt,lesz.Még kicsik voltak a gyerekek sok kicsi ájándékot kaptak.24-e délután erről szól .Fa díszítés.Mai napig megvárom a srácokat,addig nem díszítek.Az ajándék nem nagy érték most sem.(srácaim mindig elsütik a viccet "muter gatyó?zokni? Válasz meglepiiii)A lényeg nálunk az,hogy együtt vagyunk.Amig Édesanyám élt 3 évig lakott velünk .11-en ültük körbe az asztalt. És az elmaradhatatlan MENNYBŐL AZ ANGYAL.
Minden évben gondolunk azokra is akiknek ennyire sem telik.
És ne feledjük el a szeretetet amiről az egész szól.Ezt ne engedjük elmulni soha.
xena

Hát igen, az a legfontosabb, hogy együtt legyen a család.....és anyu töltöttkáposztája....hmmmmmmmmm....enélkül nincs karácsony. :) Igaz, irtó hamar egymás agyára tudunk menni, mert mindannyian kiborulunk a karácsonyi készülődésbe :) de olyan jó akkor is velük. Szerencsétlen/szerencsés helyzetemnél fogva én már a második karácsonyomat töltöm el úgy, hogy nem kell készülnöm, én megyek vendégségbe, szóval a stressz így jóval kevesebb. Mi is apróságokat veszünk, amire szükségünk van, de a legfontosabb, hogy velük töltöm az időt.
goringa

Érdekes dolog ez!Mindenkinek vannak maradandó emlékei a karácsonyról!Legyen az fiatal,vagy idős!Itt a felszínre kerülnek a már feledésbe merült emlékek!Mi még nem vehettünk le a fáról cukrot,mert "térdepelni "kellett,annak aki csent (azért néha próbálkoztunk!)! :mrgreen: Azok az igazi habcsókok! Mindig vártuk a január 6.-át,hogy bontsuk a fát és mindenki megkapja a szaloncukor adagját!Aztán kibontogattuk-színek szerint szelektáltuk és cserélgettük egymást közt! :D A gyerekeim meg olyan ügyesen kibontották és visszatekerték,hogy észre sem vettük,hogy a cukor már régen nincs benne :lol: ....hej...de régen volt!
Jogidoki
Játékmester
Játékmester

Én a szaloncukor csenés problémát megoldottam úgy, hogy nem is raktuk fel a fára, csak a díszeket, a cukrot, meg a csokoládét a fa alá külön kiskosárban. Attól kezdve nem is kellett nekik. Valahogy megvolt a varázsa annak ha a fáról lopkodhatták le, amikor már ki volt terítve, hogy tessék egyétek, már nem volt olyan jó, fogyott, fogyott, de ha fán lett volna már réges-régen elfogyott volna.
fortuna

Goringa! Mintha az én gyerekkoromat olvastam volna.Annyi külömbséggel,hogy nálunk nem volt térdeplés a cukorcsenéskor.Én voltam a kicsi a családban,és apukám megsajnált,hogy sóvárgok utána,megtanított,hogy rakjam bele a kenyérdarabot a csomagolásba.Én a barna szinűt szerettem a legjobban.Jogidoki!Igazad van az én gyerekeim sem ették olyan lelkesen a fa alatt lévőt.Már nem,de régebben mindig megkértek,hogy "anya mond azt,hogy ehhez nem nyúlunk vízkeresztig" Azt mondták,hogy olyan jó volt úgy enni ,hogy én azt mondtam nem szabad.Ezen minden fabontáskor muattunk.
xena

Igazatok lehet ebben, mióta felnőttem és már nem nagyon teszünk a fára a cukor lopás nem izgalmas. Viszont anyósom sose fogja megérteni, hogy miért lopkodom náluk a fáról a cukrot.....:) Mindig vesz nekem külön amit szeretek, ott a fa alatt kosárba....de nem kell.... Látnátok hogy nézett rám először mikor meglátta, hogy szedem a fáról....:) De én már az utóbbi években csak egy.egy csomaggal vettem, inkább megvártuk az ünnep végét, aztán vettünk valami különlegeset olcsóbban. De hát a zselés a legjobb, dugdosom magam elöl, hogy ne bontsam fel, mert akkor időnként rájárok.:) Anyu meg a kókuszosat imádja.....veszek is neki egy csomaggal, hogy örüljön. Most hogy írok, szinte érzem a szaloncukor ízét a számba. Hmmmmmmm...
fortuna

Most az ajándékrol :
Tudjátok mi volt a legemlékezetesebb ajándékom?
A három fiam együtt készített nekem ajándékot.A nagy már ovis volt.Tehát ő volt a nagy és okos testvér.Egy rajzlapra rajzoltak nekem olyan felismerhetetlen valamit.Át volt kötve piros hímző fonallal.Magnóra énekelték a KISKAHÁCSONY NAGYKAHÁCSONY-t.Raccsolt a nagy,de nagyon ám.
Még kazettás magnónk volt,a nagy fiunk már tudta kezelni.Azt hallanotok kellett volna,mert arra nem figyelt az én nagy okos kisfiam,hogy mindent felvesz,Éneklés közben hallom,hogy mondja a kicsiknek "Montam ne mozogjál te kis hülye,ajándékba lesz"
Most is őrzöm mindkettőt.Még van egy magnónk is,néha nosztalgiázunk.A srácaim pedig mulatnak rajta.
Jogidoki
Játékmester
Játékmester

Milyen érdekes, hogy a szaloncukornak a fára akasztása, csak Magyarországon divat, nevezhetjük akár hungarikumnak is. A többi országban ahol fenyőfát állítanak, csak a díszeket rakják fel rá, esetleg a gyerekek kézzel készített díszeit, és a legfontosabbat a fényfűzért. Azonban a környező országokban már - mivel látták nálunk - kezdik gazdagabbá tenni a fák díszeit a Magyarországon vásárolt szaloncukorral. Pedig állítólag valamilyen hasonlót a franciák kezdték el készíteni, még az 1300-as években, és onnan került Magyarországra német közvetítéssel jóval később az 1800-as években. Arról viszont fogalmam sincs, hogy a szaloncukor miért lett szaloncukor, és miért nem fenyőcukor például?
Válasz küldése