Világvége 2012

Ha van valami témád ami másokat is érdekelhet, itt megoszthatod.
black
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Világvége 2012

Hozzászólás Szerző: black »

Évek óta terjed a jóslat: 2012. december 21-én eljön a világvége. Hirdetőinek legfőbb érve, hogy a maják naptára ekkor ér véget, mert ők előre látták, hogy eztán már semmi nem történik. :D
goringa

Re: Világvége 2012

Hozzászólás Szerző: goringa »

A virágkorukat i.sz. 250 és 900 között élő maják igen jártasak voltak a csillagászatban. Hosszú Számítás elnevezésű naptárukban - ami i.e. 3114-től indul - nagyjából 394 éves időszakokat, úgynevezett baktunokat jelölnek. A 13 a maják szent száma, a 13. baktun pedig megközelítőleg 2012. december 21-én ér véget. "Ez a teremtés egy különleges évfordulója" - magyarázta David Stuart, a Texas Egyetem maja epigráfiai szakértője. "A maják soha nem mondták, hogy a világ véget ér, soha nem regéltek semmi rosszról, csupán feljegyezték ezt az évfordulót."

Bernal szerint a 2012-es apokalipszis egy nyugati, keresztény koncepció, amit ráaggattak a majákra, talán mert a nyugati mítoszok már "kimerültek". Egyesek szerint a maják tudtak egy titkot, miszerint a Föld tengelye inog, minden évben egy picit megváltozik ezáltal a csillagok együttállása. 25 800 évente a Nap egy téli napforduló alkalmával egy vonalba kerül a galaxis közepével. Ez 2012. december 21-én következik be, amikor a Nap ugyanazon a ponton kel fel, ahol a galaxis fényes középpontja helyezkedik el. Sokakat ez a ritka együttállás már önmagában is megrémít.
black
Adminisztrátor
Adminisztrátor

:lol: És sok pihent agyú össze boronálja a Maja naptár végét, a Nibirut állítólagos bolygó becsapodásával. :lol:

Miért pont 2012-re jósolják a világvégét?

A NASA válasza: Az egész akkor kezdődött, amikor a Naprendszerben felfedeztek egy állítólagos bolygót, a Nibirut, ami egyenesen a Föld felé közeledett. A katasztrófával járó becsapódást eleinte 2003 májusára datálták, de miután nem történt semmi, az időpontot 2012 decemberére módosították.

Ehhez kapcsolódott aztán, hogy a maják ősi kalendáriumának egyik köre is pont 2012 téli napfordulójával ér véget, így a becsapódást azóta 2012. december 21-ére várják.

Valóban várható becsapódás? Veszélyben van a Föld?

A NASA válasza: Semmi rossz nem fog történni a Földdel 2012 decemberében. A bolygónk ugyanúgy forog tovább, ahogy azt az elmúlt négybilliárd évben tette, az elismert tudósok világszerte úgy tartják, hogy semmiféle veszély nem leselkedik ránk az űrből.

Az ütközés a Nibiruval, az X bolygóval vagy az Erisszel csak egy internetes hoax.
Jogidoki
Játékmester
Játékmester

Hozzászólás Szerző: Jogidoki »

Nem vagyok tudós, nem is foglalkozom tudománnyal, de ha jól emlékszem, valami ilyesmit jósoltak 2011. 11.hó 11-én 11 órára is, és akkor sem történt semmi. Már beszéltek óriási napkitörésről is, amely megbénít minden elektromossággal működő szerkezetet, de még ezt sem tapasztaltam. Szerintem ennek az egésznek nincs semmi alapja, legalábbis remélem.
goringa

Mint mindent...a papok ezt is megcifrázták egy picit!:
Idő és kozmosz

A többi közép-amerikai néphez hasonlóan a maják is hittek az idő ciklikus jellegében. A szertartások és ceremóniák szorosan kötődtek a természet égi és földi körforgásához. Rendszeresen megfigyelték a folyton visszatérő folyamatokat, és különféle kalendáriumokba jegyezték fel őket. A maja főpap feladatai közé tartozott a ciklusok értelmezése, amit főleg azáltal ért el, hogy a különféle méréseket számszerűen egymáshoz viszonyította. Jóslatuk szerint az ötödik (utolsó) Nap ideje, amiben most élünk, 2012. december 22-én egy mindent elnyelő árvíz következtében fejeződik be, amit a világűr újjászületése követ majd. Sok maja vallási hagyomány képezi ma is tudományos viták tárgyát, biztosnak csak az tűnik, hogy a maják a világot három részre osztották: alvilágra, Földre és Égre.
És máris nem 2012.12.12.,hanem 2012.12.22.! :mrgreen:
Jogidoki
Játékmester
Játékmester

Goringa 10 nap ide vagy oda nem számít ha már mindennek vége lesz. Ha nem 12-én, akkor retteghetünk még 10 napot, hogy vajon mi fog következni. :?:
fortuna

Hozzászólás Szerző: fortuna »

Kár ezzel foglalkozni.A világvége mindenkinek akkor jön el,ha meghal.Olyan sokszor beharangozták már,hogy nem hiszek nekik.
Szerintem amitől tartanunk kell,az a meteor becsapódás.A természeti csapások.A párom szokta olvasgatni,a tv-ben figyelni ezeket a dolgokat.
2011.11.11-e előtt is mondta.hogy mit olvasott.A válaszom az volt szegénykémnek,hogy "ne vegyél tartós tejet"
Éljünk tartalmas életet amíg csak lehet.
goringa

Jogidoki írta:Goringa 10 nap ide vagy oda nem számít ha már mindennek vége lesz. Ha nem 12-én, akkor retteghetünk még 10 napot, hogy vajon mi fog következni. :?:
Azért gondolj csak bele!Ha az ember tudná,hogy még "nyert" 10 napot...milliónyi teendőt találna....Abba a 10 napba bele sűrítené az összes dolgot,amit szeretett volna egész életében és csak annak élne!...olyan mint az utolsó vacsora!...azt kapsz,amit kérsz!!! :D
Nekem annyi minden kellene,hogy éppen csak bele férne .......szűken! :mrgreen: Ezért jó,hogy nem tudjuk előre! :mrgreen:
Jogidoki
Játékmester
Játékmester

goringa írta:
Jogidoki írta:Goringa 10 nap ide vagy oda nem számít ha már mindennek vége lesz. Ha nem 12-én, akkor retteghetünk még 10 napot, hogy vajon mi fog következni. :?:
Azért gondolj csak bele!Ha az ember tudná,hogy még "nyert" 10 napot...milliónyi teendőt találna....Abba a 10 napba bele sűrítené az összes dolgot,amit szeretett volna egész életében és csak annak élne!...olyan mint az utolsó vacsora!...azt kapsz,amit kérsz!!! :D
Nekem annyi minden kellene,hogy éppen csak bele férne .......szűken! :mrgreen: Ezért jó,hogy nem tudjuk előre! :mrgreen:
Azért én a milliónyi teendő helyett inkább milliónyi élvezetet írtam volna, hiszen teendő tennivaló, de kinek?. Ez az utolsó 10 nap még arra sem elég, hogy az ember egy szűk bakancslistát megvalósítson, már ha valakinek van ilyenje. Ezért tehát valóban fortunával értek egyet, kár vele foglalkozni, sem az emberiség, sem az ember nem kerülheti el a sorsát, és valóban sokkal jobb ha nem tudjuk mikor fog bekövetkezni.
fortuna

Hozzászólás Szerző: fortuna »

Ez lehet,hogy nem a témához tartozik,de szeretném nektek elmondani,mert sokáig eszembe sem jutott és most olyan jó volt visszaemlékezni a nagymamám néhány mondatára.
7 éves voltam mikor meghalt nagyapám.Nem értettem,hogy lehet az,hogy én már nem látom többé.
Ekkor azt mondta a nagyi:Tudod bogárkám,ha egy ember megszületik a teremtő már a megszületésekor egy számot ír a homlokára ahány évet élni fog.
Én sokáig dörzsöltem a homlokomat,hogy meglássam az én számomat.Egyszer sírva mentem el hozzá,hogy én akárhogy dörzsölöm a homlokom,nem látom a számomat,nekem nem adott.Ezt te nem láthatod,mondta a nagyi.Ezt csak ő látja,hogy tudja mikor kell jönnie.Te megfogod tudni,mikor jön,de az még nagyon-nagyon soká lesz.
Jogidoki
Játékmester
Játékmester

fortuna írta:Ez lehet,hogy nem a témához tartozik,de szeretném nektek elmondani,mert sokáig eszembe sem jutott és most olyan jó volt visszaemlékezni a nagymamám néhány mondatára.
7 éves voltam mikor meghalt nagyapám.Nem értettem,hogy lehet az,hogy én már nem látom többé.
Ekkor azt mondta a nagyi:Tudod bogárkám,ha egy ember megszületik a teremtő már a megszületésekor egy számot ír a homlokára ahány évet élni fog.
Én sokáig dörzsöltem a homlokomat,hogy meglássam az én számomat. Egyszer sírva mentem el hozzá,hogy én akárhogy dörzsölöm a homlokom, nem látom a számomat, nekem nem adott. Ezt te nem láthatod, mondta a nagyi. Ezt csak ő látja, hogy tudja mikor kell jönnie.Te megfogod tudni, mikor jön, de az még nagyon-nagyon soká lesz.
Ez egy nagyon aranyos történet, érdemes lenne közkinccsé tenni, hogy mindenki tudja hiába kapálódzik, ami megvan írva neki, rá van írva a homlokára, azt senki nem másíthatja meg. És, jó hogy nem tudjuk mi van írva a homlokunkra.
black
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Engem még annyi érdekelne, hogy melyik időzóna szerint várjuk a 21-ét???Vannak országok ahol 6-7 órával később lesz, avagy hamarabb?Ha mondjuk Afrikába kezdődil , akkor szerencsénk van itt Európában, mert még eltudonk búcsúzni egymástól :NR: Még van egy kis időnk, tényleg írja már meg valaki hol kezdődik, vagy miszerint várjuk. :R: :R:
Jogidoki
Játékmester
Játékmester

Ausztráliában már december 21. van és nem történt semmi, ez várható nálunk is. Náluk az újév is előbb köszönt be, mint Európában. Tehát nem kell búcsúzkodni, elköszönni senkitől, legfeljebb akkor, ha nyugovóra tér valaki, lefekszik pihenni. Jó játékot mindenkinek és szép estét.
Válasz küldése