Szógyurma

Fórum játékokat várunk ebbe a topicba.
Sziszi
V.I.P
V.I.P
Játéktermi szuper rekordok: 758
Játéktermi rekordok: 449

Re: Szógyurma

Hozzászólás Szerző: Sziszi » 2014.03.05., szer. 14:43

Szia!

Sajnálom, hogy nem leszel egy pár napig.A jövő héten én váltalak fel az elmenetelben,s talán 4-5 nap után tudok jelentkezni.

A rablóhús tökéletes. S ha jó a megfejtésem, akkor t á b o r t ű z mellett még finomabb. Csodálatos emlékeket juttattál eszembe ezzel a feladvánnyal, röpke pillanatra visszatértek a gyermekkori s ifjúkori emlékek.
Jöhetnek még az ilyen szép emlékeket idéző feladványok!

Ha gondolod, azért írok egy feladványt, talán nem túl könnyű de igyekszem jól körülírni:

1.rész: izgalmas, változatos események, előre ki nem számítható dolgok, új dolgok felfedezése
2.rész:valamit nagyon akaró, valamire nagyon "ácsingózó", nagyon szeretné
az eredmény egy fogalom, vannak ilyen típusú emberek

kellemes hétvégét!
Szia!

dunnyuska
Játéktermi szuper rekordok: 55
Játéktermi rekordok: 76

Hozzászólás Szerző: dunnyuska » 2014.03.10., hétf. 19:01

Szia Sziszikém!

Fogalmam sincs mire gondoltál, de természetesen nem adjuk fel. Kérjük a türelmedet, "dolgozunk a problémán". Jár az agyunk, de még semmi nem jutott az eszünkbe. Ne csüggedj, majd csak lesz valami!

Teljesen privát mondom, hogy volt egy osztálytársam, akit Sziszinek hívtunk, és Zsuzsa volt a keresztneve. Jó buli lenne, ha Te lennél. Az ő szülinapja szeptember 7-én van.

Vigyázz magadra, üdv.

Sziszi
V.I.P
V.I.P

Hozzászólás Szerző: Sziszi » 2014.03.10., hétf. 21:40

Szia Dunnyuska!

Már nagyon vártam, hogy "beugorjál"
Sajna nem én voltam az osztálytársad! Engem a Jézuska hozott.A nevem majd megírom, ha hét végén hazajövök.

Addig biztos, hogy megfejted a feladványt és Te is valami jó kis pehelysúlyú feladatot adsz majd, amin törhetem a fejem.
Nem tudom, hogy beszélsz-e vagy tanultál-e valamilyen idegen nyelvet.Anno én franciát tanultam, már feledésbe merült szinte minden, de beugrott egy régi nagy film francia címe, az a feladványom első részében tökéletes segítség:Les aventuriers. Ebből csak az aventurier a lényeg.
Sajnálom, hogy nem adtál valamit, amin törhettem volna a fejem. Az unokáid biztosan ezernyi ötletet adnak.

Szép hetet kívánok! majd jelentkezem.

üdv. Szia!!

dunnyuska

Hozzászólás Szerző: dunnyuska » 2014.03.12., szer. 18:49

Szia Sziszikém!

Hát nagyon jó a meghatározásod, valóban találó volt. Nagy nehezen kitaláltam a kalandvágyót. Sajnos a francia segítséged nem jelentett segítséget, mert 45-50 éve tanultam németül, amit azóta sem használtam. Nagy szerencsém van, mert a férjem született nyelvzseni (a franciát azonban még ugatni sem ugatja), és bárhova kerülünk a világban a kommunikáció az ő dolga.

Játszunk egy kicsit!

rejtő+vonó
teszedő-part

Biztosan emlékszel ezekre.

A következő már a sajátom: magyar mondabeli táltos+falusi szállítóeszköz. Lehet, hogy nem lesz könnyű, de ezt is megoldjuk.

Szia

Sziszi
V.I.P
V.I.P

Hozzászólás Szerző: Sziszi » 2014.03.15., szomb. 20:53

Szia Dunnyuska!

Gratula! Tökéletes a kalandvágyó. A Te tekervényeid még nem rozsdásak!
Mellesleg a franciával én úgy vagyok, mint Te a némettel. Nagy ritkán bevillan egy-egy szó.Szerencse, hogy a párod nyelvzseni s játékos szellemű is, ha besegít. Az enyém nagyon racionális, még szerencse, hogy imádja a természetfilmeket,könyveket s így az állat-növény részeknél számíthatok rá.
A "gyurmánkkal" meg úgy vagyok, mint a kenyérrel: Kenyér nélkül el se tudnám képzelni az életem, s a legfinomabb részét, a héját hagyom a végére. Itt a gyurma a kenyér héja.

rejtő-vonó= dugóhúzó
teszedő-part= ezt nem tudom

Feladványod első részéhez még kutakodnom kell. Ha megvan az egész, jelentkezem.

Egy kis türelmet kérek.

Szia, üdv.

dunnyuska

Hozzászólás Szerző: dunnyuska » 2014.03.15., szomb. 22:34

Szia Sziszi!

Be kell vallanom, hogy az első rész biztosan nehéz, mert én is úgy kutakodtam utána, hogy vajon hogy lehet másképp leírni. Ha én kaptam volna, lehet, hogy beletörik a bicskám, tehát nem benned lesz a hiba, ha nem sikerül, hanem én adtam megfejthetetlen feladatot.

Meg kell mondanom, hogy nagyon hiányoztál! Ideje, hogy hazajöttél!

Üdv

Sziszi
V.I.P
V.I.P

Hozzászólás Szerző: Sziszi » 2014.03.17., hétf. 21:46

Kedves Dunnyuska!

Nagyon aranyos vagy, nekem is hiányzol, mikor napokra elmégy - de az élet már ilyen, néha mennünk kell.
Kérlek, azért jelezd már vissza, ha valami jót is írok, ha meg nem, akkor a megfejtést.
Pl. nem tudom mi az, hogy: teszedő-part.

Legutóbbi feladványodnál nagyon halványan fejezted ki, hogy ez egy kicsit nehéz! Tehát csak tippem van, de ha nem ez a megoldás, akkor az első rész meghatározásán könnyíts és még egyet megpróbálok találni.

Szóval a Göncölszekérre tippelek.

Nem írom le az egészet, csak idézgetek. /sámángöncöl elképzelés - Toroczkay Wigand Ede: Öreg csillagok c. munkájából/

"Mítoszunk megteremti a Göncözöl nevű emberét, ki ....a csallóköziek szerint a Gönczöl híres táltos, ki rejtett dolgokat ismer."
....írott forrásaink azt bizonyítják, hogy "az eget forgatja a göncölszekér."

/Károly Gáspár magyarázatában ez "szalmásszekér"-ként található/

Ha nem erre gondoltál, feltétlen adj segítséget még egy próbához!

S hogy Te se maradj fejtörés nélkül én is küldök egy feladványt, ami nem malomkő nehézségű!, hanem pehelysúlyú.

testrész+díszes kiegészítő =

Szia! Üdv.!

dunnyuska

Hozzászólás Szerző: dunnyuska » 2014.03.18., kedd 09:04

Szia Sziszi!

Szóval klassz fej vagy, mert amit és nehéznek gondoltam, azt Te kiráztad az ujjadból! Azt hittem, hogy a göncölszekér nehéz, de Neked nem.

A teszedőpart pedig
A rakodópart alsó kövén ültem, néztem, hogy úszik el a dinnyehéj.
Alig hallottam, sorsomba merülten, hogy fecseg a felszin, hallgat a mély.

(- Értem. És mi a különbség a tenni, meg a rakni között?
- Semmi az égvilágon.
- Jó. Mert nem akarok zöldséget beszélni… Tegnap találkoztam egy ismerősömmel, aki nem a feleségével sétált a teszedőparton.
- Hol?
- A teszedőparton.
- Talán rakodóparton?
- Most mondtad, hogy tenni és rakni: mindegy. Na, szóval az illető nagyon zavarba jött, és úgy rakott, mintha nem venne észre.)

A feladványod gondolom a nyakék.

Az én feladványom: szárnyas+gondoskodás eszköze

Üdv.

Sziszi
V.I.P
V.I.P

Hozzászólás Szerző: Sziszi » 2014.03.18., kedd 22:34

Szia Dunnyuska!

Ne dicsérj! Nem volt az könnyű!!

Ezeket az idézeteket és párbeszédeket csak úgy kirázod a kisujjadból? Fantasztikusan jó memóriád van!

A nyakék tökéletesen jó.
Utána jutott eszembe /mikor már elküldtem/,hogy több jó megfejtés is lehetett volna, pl. karperec, bokalánc, nyaklánc de én a nyakékre gondoltam.

A mostani feladványodon még töröm a fejem.

Üdv. szia!

dunnyuska

Hozzászólás Szerző: dunnyuska » 2014.03.21., pén. 22:20

Szia Sziszi!

Úgy látszik, nem fogalmaztam pontosan. Megpróbálom másképp:

szárnyas+tápláló

Így már nem lesz gond.

Üdv.

Sziszi
V.I.P
V.I.P

Hozzászólás Szerző: Sziszi » 2014.03.22., szomb. 00:59

Szia Dunnyuska!

Így már valamivel egyszerűbbnek tűnik, de nem vagyok biztos benne.

baromfietető? baromfietetés? libatömő? /bár ez utóbbi ma már nem valószínű, hogy működő tevékenység/
más nem jut eszembe.
Viszont a Göncölszekérhez eszembe jutott, hogy lehet még Illés szekere vagy "tüzesszekér", hiszen Illés próféta , a magyar mondavilágban a táltosokat, sámánokat tekintették prófétáknak.

Majd megmondod, hogy jó-e vagy sem.

feladvány: szabadságától megfosztott+erős kötelék=

üdv. szia!

dunnyuska

Hozzászólás Szerző: dunnyuska » 2014.03.23., vas. 22:45

Szia Sziszikém!

Madáretetőre gondoltam.
Remélem, hogy rablánc amit ki kellett találnom.

Biztos feltűnt, hogy milyen rég jelentkeztem, aminek nincs semmi különös oka, csupán itt a tavasz. Tudod mi panelben lakunk Budapesten, de szerencsére Pest környékén van egy csöpp kertünk, ahol már a vakondok elkezdték az ásást, és ha nem sietek leköröznek. Ugyan a tél nem volt hosszú, de olyan gyönyörű az idő, olyan csábító, hogy egyre többet leszünk ott. Ennek az a következménye, hogy a játékainkat nem tudjuk rendszeresen játszani, csak ha úgy adódik. Tehát nem untam meg a játékot, csak a gyakorisága csökken.

Mostani feladványom: mesebeli gonosz+közlekedési eszköz

Üdv.

Sziszi
V.I.P
V.I.P

Hozzászólás Szerző: Sziszi » 2014.03.25., kedd 20:43

Szia Dunnyuska!

Nagyon is feltűnt, hogy ritkábban tekintesz be, de így, hogy panel meg kiskert - tökéletesen megértelek és nem fogok csodálkozni, /főleg ha hosszú, forró nyarunk lesz/ ha csak ősszel fogsz jelentkezni. Bár néha a kertből haza kell majd ugrani egy kis meleget kiengedni a panelból.Akkor majd dobj fel egy-egy feladványt, nehogy teljesen berozsdásodjanak tekervényeim, ami végre kezdene "nyikorogni".
A vakondokkal ne kezdj ki, úgyse tudod felvenni vele a versenyt! Marad a beletörődés és a palánták lenyomkodása a túrás után. Amúgy meg nagyon aranyos /és hasznos/ állatka. Tapasztalatból, sok-sok "személyes küzdelemből" jöttem rá, hogy a föld alatt ő az úr. Nálunk is minden gyönyörű a kertben! Kikelt a borsó, retek, karalábé, saláta.
2 napja megjöttek a gólyáink is, ma meg füstifecskéket is láttunk,akkor már jön a többi is.Nálunk működik a "fészakrakó program", a bejárati ajtónk fölé a fecskék szorosan egymás mellé 7 fészket építettek!Jó, megyek a rejtvényre, mert ha kert, állatok, akkor engem "le kell lőni", napokig beszélnék a sok csodáról.
A rablánc tökéletes.
legutóbbinál tippem: sárkányrepülő. /ha nem erre gondoltál, írd meg/
feladványom:a hely, ahol élünk,/ tágabb értelemben/ + a legszebb emberi érzés =

Nagyon jó kerti munkálkodást kívánok, és azért néha látogass be!

üdv. szia

dunnyuska

Hozzászólás Szerző: dunnyuska » 2014.03.29., szomb. 22:41

Szia Sziszi!

Irigyellek a madaraid miatt. Nekünk itthon van egy kanárink (már a sokadik), és nem tudnám elképzelni, hogy ne "zajongjon" körülöttünk. Szerencse, hogy nem érti amit mondunk neki, mert pusztán szeretetből "leverebezzük". Ha értené biztosan nem is fütyülne ránk.

Nekünk egészen kicsi (120 négyszögöl) kertünk van, aminek minden évben egyre nagyobb a füves, és egyre kisebb a veteményes része. Mindig mondjuk, hogy szerencsére nem ebből élünk, nem kell piacolni, ezért azt csinálhatunk a kertben amihez éppen kedvünk van. Emiatt nem veszítette el a varázsát.

A feladványod gondolom a hazaszeretet.

A feladványom: ruhadarab+fogó

Üdv, szia

Sziszi
V.I.P
V.I.P

Hozzászólás Szerző: Sziszi » 2014.03.30., vas. 20:26

Szia Dunnyuska!

A kanári az nagyon aranyos /csak kicsit szemetelős/. Mikor városon laktunk, a 3. emeleten , évekig mi is tartottunk.Ami a veteményest illeti, a miénk is évek óta "zsugorodik", az éven már csak kb.300 négyszögölnyi, közte gyümölcsfák. A megüresedett helyre akáccsemetéket ültettünk. Ahogy haladnak az évek, lesz egyre kisebb a konyhakert. No, legfeljebb nem az egész falunak ajándékozzuk a felesleges termést, csak a félnek.

Megfejtésed tökéletes, a hazaszeretetre gondoltam / a gólyák juttatták eszembe Tompa Mihály versét s róla a feladványt.

A feladványod egyszerűnek tűnik s mégsem az.
Egy pár tippem van ,de ha nem jó egyik sem, kérlek írd meg, hogy törjem még a fejem.

nadrágtartó, nadrágszíj, ruhacsipesz, harisnyatartó, gatyamadzag, bugyigumi - hirtelenjében ennyi jutott eszembe, bár érzem, nem ezek között van az, amire gondoltál.

feladvány: zenés összejövetel,mulatság+uralkodónő=

üdv. szia!

dunnyuska

Hozzászólás Szerző: dunnyuska » 2014.03.31., hétf. 00:13

Szia Sziszi!

Nektek jó nagy kertetek lehet, biztosan nem unatkozol. Én a miénket, ami a tietek harmada, soha nem tudom készre csinálni. Tegnap voltunk a kertben, és van egy nyavalyás földlakó család amik az összes tulipánom szárát elrágták. Képzeld el, hogy előjöttek a bimbók, de a szárukat ezek a dögök mind szétrágták. Úgyhogy nem lesz idén tulipánom.

A nadrágtartó a jó.

Most csak ennyire telik: más nem tudhatja+az öltözék egy darabja

Üdv, szia

Sziszi
V.I.P
V.I.P

Hozzászólás Szerző: Sziszi » 2014.03.31., hétf. 14:03

Szia Dunnyuska!

Ne keseredj el a tulipánok miatt. Az tuti, hogy nem vakondok volt, mert az csak túr de nem rág. Nem csupasz csiga? Azt irtani kell, mert mindent kipusztít.Szívesen küldenék egy "csokor" nárciszt a kertemből, gyönyörűek, de sajna nem tudom hogyan kell képet feltenni. A kertünk /férjem szülői ház portája/ 2 hektár, ennek 80 %-a akácos és füzes.De azért így is van művelni való terület. Tavasztól késő őszig itt élni maga a gyönyörűség - nem mondom, a telet elcserélném panelra, nem kellene fűteni, tisztább lenne minden.De átvészeljük.
Ha rájövök /vagy inkább majd ha valaki megmutatja,megmondja/ hogyan kell képet feltenni, akkor a virágosomról olyan szívesen tennék fel képet, igaz ez már dicsekvés, de hát olyan szépek!
KépKépKépKépKép

Feladványodnál a titokzoknira tippelek.

mindennapi ételünk+barnító=

üdv. Szia

mamuska
V.I.P
V.I.P
Játéktermi szuper rekordok: 129
Játéktermi rekordok: 64

Hozzászólás Szerző: mamuska » 2014.04.03., csüt. 09:55

Szi :b: :ke: asztok itt én nem tudok labdába rugni ,sajnos nem megy , de ti nagyon jók vagytok :ke: :b:

Sziszi
V.I.P
V.I.P

Hozzászólás Szerző: Sziszi » 2014.04.03., csüt. 18:25

Szia Mamuska!

Köszönjük /mondom Dunnyuska nevében is, de majd ha géphez jut, biztosan ő is ír valamit/, nagyon aranyos vagy. De Te ugyanúgy labdába rúghatsz, mint bárki más, ha beszáll a játékba, mert mi is csak tippelgetünk. Minél több tipp, ötlet, annál izgalmasabb s a rejtvény feladója majd elárulja , kié közelítette meg legpontosabban az ő által kigondolt feladványt. Szóval rúgj csak bele abba a labdába Te is!

Szia! üdv.

Sziszi
V.I.P
V.I.P

Hozzászólás Szerző: Sziszi » 2014.04.04., pén. 18:25

Helló Dunnyuska! Szia!

Már hiányzol nagyon! Nem gondolod, hogy túl szép lesz a kertetek?
Gyere legalább egy héten egyszer, nincs, ki a "csatatérre" lépjen!

Szia! üdv.

Válasz küldése