Szógyurma

Fórum játékokat várunk ebbe a topicba.
Sziszi
V.I.P
V.I.P
Játéktermi szuper rekordok: 781
Játéktermi rekordok: 512

Re: Szógyurma

Hozzászólás Szerző: Sziszi » 2014.08.21., csüt. 18:45

Szia Dunnyuska!

Valóban lehangoló tud lenni, ha nem látja az ember munkájának gyümölcsét, nem olyan szép a kert, mint amennyi melód van benne.Pedig szép az! csak Te látod meg a hibáit! Ne bánkódj, a fű majd kinő, megújul, a gond a csupasz csiga, az kertzabáló. Ha nem fontos, akkor ne veteményezz csak virágot, cserjéket, bokrokat ültess, vagy évelővirágot. Azokkal kevesebb a munka is meg strapabíróbbak. A balatoni nyaralásra nem túl jó időt jósolnak, jön a lehűlés.Ma már nálunk is olyan az idő, mint késő ősszel.
A fejtörő pontos.
Feladványodra tippem: lóerő
Feladvány/ha majd lesz hozzá kedved/: nem marad meg egy helyen, állandóan az utakat járja+szárnyas=

Puszillak és jó nyaralást az unokákkal: sziszi
/süssön Rátok a jó meleg Nap,legyen szép idő!/

dunnyuska
Játéktermi szuper rekordok: 86
Játéktermi rekordok: 105

Hozzászólás Szerző: dunnyuska » 2014.08.21., csüt. 22:52

Szia Sziszi!

Persze, hogy mindig megbékélek a kerttel, mert elég egy szép virágot, vagy valami szépet meglátni, és akkor annak a látványa elhomályosítja azt ami nem tetszik. Úgy látszik múltkor mélyponton voltam, de nem hagyom magam!

Sajnos az időjárás valóban semmi jóval nem kecsegtet, ezért marad a kirándulás, esetleg hajókázás, de a legkényelmesebb, a rablórömizés is dobogós helyen van az elfoglaltságok között. Szerencsére az unokák már nagyon jól játszanak, nem kell hagyni őket nyerni, mert maguktól is ügyesek.

Azt hiszem, hogy a vándormadárra gondoltál.

Sajnos az én feladványomat nem találtad el. Háziállatnak a ló sem jó, és a második rész pedig, erősen fogó, tartó. Ha tárgynak vesszük a második szót, akkor ilyen szerszám is van.

Sok puszi, dunnyuska

Sziszi
V.I.P
V.I.P

Hozzászólás Szerző: Sziszi » 2014.08.23., szomb. 23:45

Szia Dunnyuska!

Szóval nem fogtok unatkozni, ha rossz idő lenne, akkor sem. De beszállnék én is a rablórömibe!! Nagyon szerek kanasztázni és römizni is. Jó játékot!

A vándormadár telitalálat.

A feladványodra újabb tippjeim vannak: macskafogó /azt hiszem ez egy film címe is/ vagy
egérfogó /bár a párom azt mondja, hogy az egér nem háziállat, hanem egy undok rágcsáló!/, bár az egér nem így gondolja, mert ősszel azért "beköltözik", csemegézik a méregből, élvezi az elektromos riasztót.

Ha egyik tipp sem jó, kérlek még ne mondd meg, inkább adj segítséget /pl. a háziállat haszonállat-e vagy valami kapaszkodót, had törjem még a fejem/.

Jó nyaralást, puszillak: sziszi

dunnyuska

Hozzászólás Szerző: dunnyuska » 2014.08.24., vas. 23:32

Szia Sziszi!

Amiket írtál sajnos egyik sem talált. Talán annyit segíthetek, hogy a feladvány maga egy nagyon kellemetlen helyzetet jellemez. Mindenki utálja, ha ilyen helyzetbe kerül.

Holnap reggel utazunk, úgyhogy nagy valószinűséggel nem tudok jelentkezni.

Sok puszi, dunnyuska

Sziszi
V.I.P
V.I.P

Hozzászólás Szerző: Sziszi » 2014.08.25., hétf. 13:15

Szia Dunnyuska!

Na most kerültem "kutyaszorítóba", mert szerintem ez lesz a jó s nem tudom meg, csak amikor hazajössz! A "helyzet" szó rengeteget segített, remélem most sikerült ráhibáznom.

puszillak : Sziszi

dunnyuska

Hozzászólás Szerző: dunnyuska » 2014.08.31., vas. 00:09

Szia Sziszi!

A kutyaszorító telitalálat!

Sajnos most semmi jó feladat nem jut eszembe, ezért hagylak pihenni.

Sok puszi dunnyuska

dunnyuska

Hozzászólás Szerző: dunnyuska » 2014.09.10., szer. 21:26

Szia Sziszi!

Tudod sokszor eltűntem már, de egy idő után mindig visszajövök. Remélem minden rendben van körülötted, élvezed azt a pár napot, amikor nem esik az eső.

Kitaláltam egy nagyon könnyű feladványt,biztosan pár pillanat alatt megoldod.

nem csupasz madár + szórakoztató esemény

Szia, puszi, dunnyuska

Sziszi
V.I.P
V.I.P

Hozzászólás Szerző: Sziszi » 2014.09.10., szer. 22:02

Szia Dunnyuska!!!!!! :H:

Nagyon örülök, hogy itt vagy újra! A feladványodon még nem volt időm gondolkodni, most csak örülök. A gépem most javítják, ezen a gépen nagyon nehezen tudok írni, kicsit más a billentyúzete.

Remélem Nálatok is minden rendben, Sajna itt nem esett olyan sok eső, minden cseppnek örülünk, igaz, most esik.
A lényeg, hogy itt vagy s beszállsz a játékokba meg a gyurma is megy majd, ha lesz kedved.
Én is töröm majd feladványon a fejem.
Puszillak: Sziszi

Sziszi
V.I.P
V.I.P

Hozzászólás Szerző: Sziszi » 2014.09.14., vas. 02:29

Szia Dunnyuska!

Szerintem egy hosszú út után jól esik a

Tollasbál, - ha erre gondoltál.

Persze, ha nem erre, írd meg.

Én is írok egyet, nem nehéz, pillesúlyú:

levegő mozgása+baromfiudvar "főnöke"=

üdv. és puszi: sziszi

dunnyuska

Hozzászólás Szerző: dunnyuska » 2014.09.21., vas. 21:43

Szia Sziszi!

A tollasbál pont jó, és gondolom a szélkakas is.

Megérkeztünk Horvátországból, ahol láttuk, hogy az árvíz micsoda pusztítást végzett szegényeknek. Az utcán csónakokkal közlekedtek, a házuk térdig állt a vízben. Siralmas volt. Egyébként mi szerencsére nem ilyen veszélyes helyen voltunk, hanem Pulában, Rivinjban és Plitvicében, ami nagyon szép és izgalmas volt.

A mai feladványom pedig: izgalmas, szokatlan élmény + óhaj, epekedés, sóvárgás (a három kevercse)

Szia, puszi dunnyuska

Sziszi
V.I.P
V.I.P

Hozzászólás Szerző: Sziszi » 2014.09.27., szomb. 20:14

Szia Dunnyuska!

Csodaszép helyeken járhattatok!
Kár, hogy kissé megkeserítette utatokat a természetsújtotta területek, s emberi sorsok látványa.Igen,,. azért a víz az úr.

Kell, hogy legyen az emberben "kalandvágy" /márha ez a feladványod megfejtése/, ha új dolgokat akar felfedezni.
Ha mégsem kalandvágy, akkor írd meg.

Írok én is egy feladványt, hátha lesz majd hozzá valamikor kedved:

egy belső szervünk+nem kellemes, negatív érzés=

Szia, puszillak! Sziszi

dunnyuska

Hozzászólás Szerző: dunnyuska » 2014.10.14., kedd 10:02

Szia Sziszi!

Sokat gondolkodtam a feladatodon, és a vesegörcsig jutottam. Ha ez jó, akkor remélem nem saját "élményed"alapján jutott az eszedbe!

A kalandvágy teljesen jó, arra gondoltam.

Az új feladat második részét nem biztos, hogy pontosan meg tudom magyarázni, de Te hátha rájössz.

egyházi rang + kicsi, szinte csak egy "katona"

Sok puszi, dunnyuska

Sziszi
V.I.P
V.I.P

Hozzászólás Szerző: Sziszi » 2014.10.14., kedd 20:10

Szia Dunnyuska!!!

A megoldásod tökéletesen passzol a feladványom meghatározásaira! Pedig nem is erre gondoltam, de ez is fedi a meghatározásokat. ELFOGADVA! :Ü: Sajna, volt már benne részem, mármint a vesegörcsben, elmúlt,itt vagyok.

Amire én gondoltam: szívfájdalom, amint látod ez is passzolna.

Nem vagyok nagyon húsos /mármint húsimádó/ de a
püspökfalatot szeretem, mert az nem olyan húsos /meg a csirkelábát, zúzáját,szárnyát/.

Ha nem püspökfalat, jelezd és végigsétálok minden falatkán :lol:

Én is írok egyet, igaz ez egy film címe, már láttam vagy háromszor, nekem tetszett. Ha lesz hozzá kedved, majd fejtegetsz, bár Te igen hamar megfejted a dolgokat, szerintem Te is rengeteget olvastál.

Feladvány: lábbeli + hosszú jegyzék, vagy felsorolás=

Puszillak: sziszi

dunnyuska

Hozzászólás Szerző: dunnyuska » 2014.10.14., kedd 21:04

Szia Sziszi!

Hát persze hogy püspökfalat! Én is nagyon szeretem a csirkehúst, főleg a szárnyát! Nagyon szeretem a csontot ropogtatni. A férjem szerint nekünk még gondolni sem szabad kutyára,mert képes lennék összeveszni vele a csontért. (A legkisebb unokám is ilyen lesz, mert már volt, hogy versenyeztünk a csontért). Nekem a melle húsa olyan, mintha sok fogpiszkálót kötöttek volna össze. (A karaj majdnem ugyanez, de annak legalább van valami jellegzetes íze. Nálunk a tarja a nyerő.) Egyedül úgy szeretjük, hogy apró csíkokra vágjuk, valamilyen masszába mártjuk és forró olajban kisütjük.

A Bakancslistát én is láttam, és a története nagyon megfogott, mert pár éve én is érintett voltam. Szerencsém volt, van, lesz, mert időben megtalálták a mocskot a szervezetemben, kioperálták, és most már 100%-os túlélő vagyok. :Ö: :Ö: :Ö: Azóta ahol csak tudom, mindenhol híresztelem a rendszeres szűrővizsgálat fontosságát. Nem lehetünk annyira elfoglaltak, lusták, nemtörődőek, hogy ne legyen fontos az életünk, a családunk!

Most valami gyönge dolog jutott az eszembe:

egyházi méltóság + érzékszervünk

Szia, puszi, dunnyuska

Sziszi
V.I.P
V.I.P

Hozzászólás Szerző: Sziszi » 2014.10.14., kedd 21:45

Dunnyuska!

Csak azért írok ilyen gyorsan, mert Veled együtt örülök, hogy teljesen rendbejöttél!! És vigyázz is magadra, mert ott a családod és az aranyos unokák!
Milyen fura az élet, én is átestem már egy műtéten, az aggódás, míg az eredményre vár az ember, az szörnyű! De nálam is jól alakult minden, csak a saját magamhoz való hozzáállásom nem egészen olyan pozitív, mint a tiéd.
Ami a csontot illeti, hát tisztára olyan vagy, mint a párom! Úgy kell rimánkodnom, ne egye már meg a csontot is a kutyusunktól!
Főleg most, hogy "gyarapodtunk", 2 kiskutyával. Megfogadtam, ölbe se veszem őket, míg el nem dől, melyiket adjuk oda, melyik marad, mert ha felveszem őket, már nem akarom odaadni egyiket sem! Sajna, ellenállhatatlanok voltak! Nem tudom mi lesz.Lehet "nagycsaládosok" maradunk.
A Bakancslista tökéletes. Az én listám nem hosszú de még nem sikerült mindent véghezvinni.
A feladványod még nem tudom, talán "pápaszem", amiből nekünk van egy rakással, mégsem találjuk azt, amelyik éppen kellene.

Majd még töröm a fejem.

Vigyázz magadra!! puszillak: sziszi

dunnyuska

Hozzászólás Szerző: dunnyuska » 2014.10.14., kedd 22:34

Szia Sziszi!

Nekem nincs, nem volt és nem is lesz listám! Szerencsére soha nem volt olyan nagy álmom (az ötöslottó kivételével), amit ne tudtam volna elérni. Mindig olyanra vágytam ami nem hullott az ölembe, ami kisebb vagy nagyobb erőfeszítést kívánt. Igy aztán ha sikerült az a valami, akkor sikerélményem volt, hogy ügyes vagyok. Utána jöhetett a következő, izzadságot okozó, de elérhető cél.
Ami az egészségedet illeti nagyon örülök, hogy Te is a nyertesek között vagy! Neked is feladatod, hogy erőt adj azoknak, akik most szembesülnek a bajjal. Meg kell mutatnunk magunkat, hogy igazoljuk, hogy nem minden esetben történik tragédia, csak figyelnünk kell magunkra és a szeretteinkre, mert ha időben észreveszik a bajt akkor sok esély lehet a túlélésre. Lám nekünk sikerült!!
Már tapasztaltad állandóan megyünk valahová, így holnap megint eltűnünk Kehidakutányra 3 napra. Ott hátha valami eszembe jut, de ha Te gondolsz valamire, akkor írd meg. Nem tudom lesz-e ott internet, meg különben is ázni megyünk.
Ami a kutyákat illeti, az nagyon jó dolog. Nekünk soha nem lesz, mert a panel és a lustaságom csak ártana ezeknek a kutyáknak. A férjem a magyar vizslát csodálja, de hát az egészen más életet kíván. El kellene járni vadászni, iskolába járni és rengeteget mászkálni. Hát én nagyon nem csípném, ha esőben, sárban caplathatnék a flaszteron.

Sok puszi, dunnyuska

Sziszi
V.I.P
V.I.P

Hozzászólás Szerző: Sziszi » 2014.10.15., szer. 17:18

Szia Dunnyuska!

Szép utat, jó pihenést kívánok.Jó, hogy bennetek ott van a "kalandvágy", s szerettek utazgatni. Mi nem nagyon, legszívesebben ki se tennénk a lábunkat a portáról, hiszen minden itt van, amit szeretünk, amiért élünk. A szeretteink meg úgyis eljönnek hozzánk. Kevés ember kivételével az emberek mindig csak csalódást okoznak s erre én nem vágyom. A gyerekek nem! Azok igazi, őszinte lények, szeretnivalóak - legyen bárkié!
Szépen írtad, hogy nekünk, "szerencséseknek" kell biztatást, erőt adni azoknak, akik "beleléptek a mi cipőnkbe". Tőlem csak együttérzésre futja és hogy szeretetet adjak.
De ne szomorkodjunk, érezzétek jól magatokat! s gondolj ki valami jó feladványt ! Lassan már csak ezért jövök erre a játékoldalra /életem első közösségi lapjára, ami jó ideig olyan családias volt s fantasztikusan jól éreztem magam itt, legfőképp a fejtörős játékainkban!!!, ez felért azzal, mintha a fél világot bejártam volna/

szeretettel puszillak: sziszi

dunnyuska

Hozzászólás Szerző: dunnyuska » 2014.10.27., hétf. 19:33

Szia Sziszi!

Hát nagyon eltűntem a gyurmából, de valahogy semmi jópofa dolog nem jutott az eszembe. Sajnos azt sem tudom, hogy van-e nekem valami feladvány amin törhetném a fejem.
Amit kitaláltam az sem nagy szám, de legalább valami:
legelteti nyáját + időmérő

Sok puszi, dunnyuska

Sziszi
V.I.P
V.I.P

Hozzászólás Szerző: Sziszi » 2014.10.30., csüt. 00:09

Szia Dunnyuska!!

Kissé lehangolt vagy, "őszies" a hangulatod. Na az enyém se rózsás, ma reggelre szinte minden, ami még virágzott /csutora, rózsa, margarétaszerű krizantém/ a mínusz 3 fokra szépen lefagyott, a köd meg csak dél körül kezdett felszállni.
Ne mondj ilyet, hogy törnöd kellene egy feladványon a fejed! Elég, ha csak kimegy az ember a konyhába, lát egy "összetett szót" s máris van egy feladványka. Pl. teafőző vagy mosogatógép /már akinek van/, nálunk az én vagyok.
Csak akkor írj, ha lesz kedved.
Aranyos a feladványod, lehet nem volt rossz egy "pásztoróra".
Lassan már nincs mit legeltetni, így pásztor se kell majd, óra se, mert ott a mobil, lehet megszűnik a "pásztoróra" is :lol:

Feladványka, ha lesz majd hozzá kedved:

nőnemű lény+kívánság, óhajtás=
bár fogalmam sincs, hogy ma még működik-e ez a szokás!mármint a megfejtés.

puszillak: sziszi

dunnyuska

Hozzászólás Szerző: dunnyuska » 2014.11.23., vas. 21:22

Szia Sziszi!

Megint bekukkantottam, és úgy látom, hogy közben nem lett új játszótárs. Azt hittem, hogy a sok nagyszerű új játékos közül valaki kedvet kap, és nem hagy Téged sokáig magadra, mert úgy látszik rám nem lehet számítani. Most szanatóriumban vagyok, és nagyon nehéz itt az internetezés. Vettem egy adag mobil internetet, de azzal spórolnom kell, hogy kitartson, míg itt vagyok.
Remélem jól vagy és már nekikezdtél a karácsonyi őrületnek, hogy ne maradjon sok a végére (diótörés, a vacsora kitalálása, ajándékötletek összeszedése).
A pásztoróra jó megoldás, ami után lehet, hogy lánykérés jön.

A mostani feladvány: tárolóeszközben + gyors helyváltoztatás

Sok puszi, dunnyuska

Válasz küldése